stlpiky pre plotyMyslíte si, že stĺpiky nie sú príliš dôležité? Že hlavná je kvalita a odolnosť pletiva či plotových panelov, ktoré na ne umiestnite? Práve naopak. Stĺpiky sú hlavnou časťou oplotenia a musia niesť celú jeho váhu. Bez nich by sa vám plot poskladal, jednoducho sú základným stavebným kameňom. Preto musia byť aj z dobrých materiálov. Môžete si vybrať zo stĺpikov pozinkovaných alebo poplastovaných (z vnútornej i z vonkajšej strany) a tiež z rôznych farieb, od zelenej, cez antracitovú a bielu, až po čiernu.

Ako si vybrať správny stĺpik? Najprv je potrebné uvedomiť si, do akého terénu ich chcete zasadiť. Či budete mať betónový základ, podstavec, alebo ich chcete dať priamo do terénu. Ďalej si môžete vybrať z rôznych prierezov (kruhové, štvorcové, obdĺžnikové …). A akú výšku? Tú je potrebné voliť nielen podľa výšky plota, ale aj podľa toho, aká časť bude pod zemou alebo v betónovom základe. Odstup stĺpikov od seba záleží od toho, akú váhu ponesú. Ak chcete nechať pletivo obrásť popívanými rastlinami, váha bude väčšia a teda budú musieť byť bližšie pri sebe.

Pre ešte rýchlejšiu stavbu plota vyvinula spoločnosť Betafence jedinečné stĺpiky, ktoré majú už nainštalované fixné spony, vďaka ktorým je upevnenie pletiva rýchle a jednoduché. Neviete, kde vôbec začať? Potom sa obráťte na Betafence, navrhneme vám komplexné riešenie oplotenia presne na mieru.

Najčítanejšie články

Oplotenie pozemku

Nedeľné prechádzka, kedy sa oko kochá pohľadom do rozkvitnutých predzáhradiek ...

Oplotenie stavieb

Stavba domu sa bez uskladnenia materiálu, jeho dopravy a priestorov ...

Oplotenie záhrady

Najvýznamnejšou funkciou oplotenia je od nepamäti ochrana pozemku a majetku ...

Novinka: oplotenie Z

Oplotenie Zenturo® predstavuje univerzálne riešenie pre neobmedzené moderné oplotenie a ...

Novinka: Bekafor Pre

Bekafor® Prestige je exkluzívny a dekoratívny panelový systém oplotenia, ktorý ...