Poznáte to – dieťa príde jedného dňa domov a začne sa domáhať domáceho zvieratka. Ak len trocha je to možné – podporme ho. Raz z malého chovateľa trebárs škrečka bude veterinárny lekár či farmár, v každom prípade je dôležité napomôcť vyvinutiu vzťah k tvorom zo živočíšnej ríše.

Pre akýkoľvek chov potrebujete pre nového domáceho miláčika vymedziť jeho územie – buď dostane klietku, akvárium, ale až sa začne uvažovať čo len o psovi pri rodinnom dome už je potrebné uvažovať o stavbe plota a rozhodnúť sa pre vhodné oplotenie. Pri väčšom plemene psa je často potrebné postaviť klietku primeraných rozmerov, voliéru.

Na trhu je veľký výber materiálu na stavbu plota. Pri hľadaní a výbere plota zohráva dôležitú úlohu nielen jeho funkcia, účel, funkčnosť, vizuálna stránka, ale v neposlednom rade aj cena. Tá je neodmysliteľnou súčasťou plánovaného oplotenia, do istej miery ovplyvňuje výber typu plota a následne aj jeho dĺžku. Objem našej peňaženky, či výška prostriedkov na účte, ktoré sa rozhodneme do toho investovať rozhoduje priamoúmerne o kvalite oplotenia pre ktoré sa rozhodneme. Áno – hovoríme o investícii – predsa plot je súčasťou nášho bývania a teda žiadne provizórium.

Dodávatelia oplotení a plotových systémov už majú vo svojich službách aj poradenstvo a často aj pomocou grafického znázornenia na počítači Vám umožnia mať predstavu o svojom budúcom plote. Ak na Vašom pozemku je pohyb psa potrebné je myslieť aj na dosky proti podhrabaniu, nakoľko títo naši ochrancovia či spoločníci sa radi prehrabávajú „na slobodu“. Dosky sa osádzajú medzi stĺpiky. Následne si zo širokej škály pletív či viazaných alebo zváraných, rôznych rozmerov ôk a povrchovej úpravy vyberte také, ktoré bude nedeliteľnou súčasťou Vášho obydlia dlhé desaťročia.

Najčítanejšie články

Oplotenie pozemku

Nedeľné prechádzka, kedy sa oko kochá pohľadom do rozkvitnutých predzáhradiek ...

Oplotenie stavieb

Stavba domu sa bez uskladnenia materiálu, jeho dopravy a priestorov ...

Oplotenie záhrady

Najvýznamnejšou funkciou oplotenia je od nepamäti ochrana pozemku a majetku ...

Novinka: oplotenie Z

Oplotenie Zenturo® predstavuje univerzálne riešenie pre neobmedzené moderné oplotenie a ...

Novinka: Bekafor Pre

Bekafor® Prestige je exkluzívny a dekoratívny panelový systém oplotenia, ktorý ...